Uczniowie klasy II a, zaangażowani w działalność koła humanistycznego, zwiedzili dziś wystawę stałą w Muzeum Częstochowskim w Ratuszu. Wystawa rozpoczyna się od pradziejów historii Częstochowy i regionu. Można na niej podziwiać oryginalne obiekty archeologiczne i historyczne, takie jak szczątki wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, gliniane grzechotki i figurki z epoki brązu oraz uzbrojenie wojownika wandalskiego z okresu wpływów rzymskich. W zbiorach muzealnych znajduje się również wyjątkowa ozdoba z żelaza meteorytowego. Uczniom bardzo spodobały się animacje i aktywne ekrany. Opiekunem grupy była p. Teresa Rygalik-Weżgowiec.



2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!
2026-06-08
Spotkanie z profesorem S. Nicieją
2026-06-04
Podsumowanie Erasmus+