13 stycznia 2026 r. uczniowie klas czwartych oraz klasy 3e uczestniczyli w wyjściu do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, gdzie obejrzeli spektakl „Tango” autorstwa Sławomira Mrożka. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Szkoła Teatru”, którego celem jest przybliżanie uczniom sztuki teatralnej oraz kształtowanie świadomego odbioru kultury. „Tango” to jeden z najważniejszych dramatów polskiej literatury XX wieku oraz lektura obowiązkowa omawiana na lekcjach języka polskiego. Autor, posługując się groteską i symboliką, ukazuje konflikt pokoleń, problem granic wolności oraz konsekwencje odrzucenia norm i tradycyjnych wartości. Teatralna interpretacja utworu pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć jego przesłanie i formę sceniczną. Spektakl spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem – wszystkim uczniom przedstawienie się podobało. Działania realizowane w ramach projektu „Szkoła Teatru” wzbogacają proces dydaktyczny i wspierają realizację podstawy programowej.


2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!
2026-06-08
Spotkanie z profesorem S. Nicieją
2026-06-04
Podsumowanie Erasmus+