17 maja mieliśmy okazję zapoznać się z tajnikami gry aktorskiej.
Jedną z atrakcji Dnia Otwartego w VIII LOS było spotkanie z Maciejem Półtorakiem, aktorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Maciej półtorak, rocznik 1982, absolwent PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ukończył Liceum Muzyczne im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie perkusji. Aktor od 2005 roku związany z zespołem „Piwnicy pod Baranami”… a od 2007 r. właściwie nieprzerwanie gra w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
„Czyż nie dobija się koni?”, „Czechow: żarty z życia”, „Miasto Szklanych Słoni”, „W starych dekoracjach”, „Hamlet”, spektakl muzyczny Tango FM, „Hemar w chmurach.” , „Znikomość” (monodram) to tylko kilka spektakli, w których występuje…
Aktor opowiadał nam na czym polega praca aktora, jak przygotowuje się do roli, co jest dla niego inspiracją , odpowiadał również na pytania zadawane przez publiczność.
Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie w bibliotece szkolnej, podczas którego dowiedzieliśmy się wiele na temat pasji i zainteresowań aktora, w tym czytelniczych. Biblioteka ogromnie się panu Półtorakowi spodobała. W specjalnie dla nas napisanej dedykacji czytamy: „… LOS sprawił moją wizytę w najpiękniejszej bibliotece w Częstochowie…”
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Biblioteka VIII LOS
2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!
2026-06-08
Spotkanie z profesorem S. Nicieją
2026-06-04
Podsumowanie Erasmus+