logo
VIII LOS
2026-05-27

Premiera „Mojej córeczki”

Cóż może być piękniejszego dla aktora niż brawa widowni na stojąco? Chyba to jest najcudowniejsza chwila, gdy osoba grająca w przedstawieniu widzi, że jej kreacja została dobrze odebrana przez tych wszystkich, którzy przyszli oglądać spektakl. Tak właśnie było w środę, 27 maja, na premierze „Mojej córeczki” w VIII LOS
Pracę nad spektaklem zaczęliśmy w październiku i przez kilka miesięcy robiliśmy wszystko, aby dopracować każdy szczegół przedstawienia. I udało się. Reakcja widzów świadczyła o tym, że nie był to stracony czas.
Na premierze – trzeba to podkreślić – mieliśmy zaszczyt gościć wielu znamienitych gości. Na widowni zasiadły osoby z Urzędu Miasta, Regionalnego Ośrodka Kultury, zaprzyjaźnieni z naszym liceum dyrektorzy szkół, ludzie związani z teatrem, liczna grupa dziennikarzy oraz rodzice i uczniowie.
Spektakl, który powstał na podstawie opowiadania Tadeusza Różewicza, nie należy do łatwych w odbiorze. To historia matki, która wyrusza z prowincji do Warszawy, aby odnaleźć ukochaną córeczkę. Mireczka – bo tak ma na imię dziewczyna – wyjechała do stolicy na studia i słuch po niej zaginął.
Gdy ją odnajduje, okazuje się, że nie jest ona już tym samym dzieckiem, którym była przed wyjazdem na studia. Została zniszczona fizycznie i psychicznie. I nie potrafi już wrócić do bezpiecznego świata, w którym żyła wcześniej.
W spektaklu wystąpili: Magdalena Herczyk, Aleksandra Raszewska,
Wiktoria Gawęda, Julia Galas, Nadia Górak, Magdalena Kośmider, Jakub Sowiński i Tomasz Gajosek.
Cudowne dekoracje wykonała p. Agata Hapunik, a kciuki najmocniej trzymał, aby wszystko się udało Cezary Wachelka.

Facebook Instagram YouTube
Przejdź do treści