logo
VIII LOS
2026-05-21

„Moja córeczka” w Blachowni

Blachownio! Dziękujemy!!
W czwartek, 21 maja, aktorzy Zespołu Teatralnego działającego przy VIII LOS mieli okazję dwukrotnie zagrać spektakl „Moja córeczka” dla uczniów klas siódmych i ósmych z miasta i gminy Blachownia. Patrząc na reakcję widowni, można mieć pewność, że przedstawienie podobało się! I to chyba bardzo!!

Zacznijmy od podziękowań! Dziękujemy Panu Dyrektorowi MDK w Blachowni Maciejowi Wrońskiemu za to, że zaufał nam i zgodził się, aby uczniowie z naszego liceum wystąpili na scenie Domu Kultury w Blachowni. I z tego, co usłyszeliśmy po spektaklach, Pan Dyrektor był wzruszony tym, co zobaczył.
Bo to przedstawienie może wzruszać. Tekst Tadeusza Różewicza daje wiele do myślenia, a kreacje aktorskie młodzieży z LOS-u były tak przekonywujące, że niejednemu z widzów zaszkliły się oczy.
Młodzież z Blachowni długo oklaskiwała aktorów z VIII LOS im. gen. J. Sowińskiego. Niezwykle miłe było także to, że ósmoklasiści prosili o zdjęcia z osobami z naszego zespołu. I jeszcze jedna ważna informacja. Była też chwilka czasu na to, aby poopowiadać młodym mieszkańcom Blachowni o zaletach naszej szkoły i o tym, że warto kontynuować naukę po zakończeniu podstawówki właśnie w liceum przy ul. Worcella.
W spektaklach w Blachowni wystąpili: Magdalena Herczyk, Aleksandra Raszewska; Wiktoria Gawęda, Julia Galas , Nadia Górak, Magdalena Kośmider, Jakub Sowiński i Tomasz Gajosek. Opiekę nad uczniami sprawowali Cezary Wachelka i Magdalena Musiał -Ogrodnik.
I taka mała refleksja na koniec. Pytanie do aktorów po zakończeniu spektakli w Blachowni.

  • Zadowoleni z siebie?
  • TAAAK!
  • Będziemy jeszcze grać Córeczkę?
  • TAAAK!
  • A gdzie chcecie zagrać?
  • PARYŻ!
  • NOWY JORK!!
  • MALEDIWY !!!
  • MYKANÓW!!!!
    Trzeba robić wszystko, aby zrealizować marzenia uczniów. Zaczynamy od Mykanowa, gdzie wystąpimy w najbliższy poniedziałek, 25 maja, o godz. 10.
    O pozostałych miejscach będziemy intensywnie myśleć!
Facebook Instagram YouTube
Przejdź do treści