Kampania edukacyjna „Nowe#narkotyki Nowe#zagrożenia”
W VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym została przeprowadzona kampania edukacyjna dotycząca profilaktyki uzależnień pod hasłem „Nowe#narkotyki Nowe#zagrożenia”. Działania zostały zrealizowane przez panią psycholog -Magdę Musiał-Ogrodnik i pedagoga specjalnego – panią Anetę Wrzalik. Celem kampanii było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, w szczególności tzw. nowych narkotyków (dopalaczy), a także kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo. W ramach kampanii odbyły się: spotkania informacyjno-edukacyjne dla uczniów, rozmowy i warsztaty profilaktyczne, działania informacyjne na terenie szkoły, indywidualne konsultacje dla uczniów potrzebujących wsparcia. Podczas zajęć poruszano temat mechanizmów uzależnienia, konsekwencji zdrowotnych i prawnych zażywania substancji psychoaktywnych oraz sposobów radzenia sobie z presją rówieśniczą. Dziękujemy uczniom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie. Profilaktyka uzależnień pozostaje jednym z ważnych obszarów działań wychowawczych i opiekuńczych naszej szkoły.


2026-06-15
15-19.06.2026r. „Tydzień dla bezpieczeństwa”
2026-06-15
Pola Nadziei 2026
2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!