24 kwietnia o godz. 11:00 rozpoczął się Dzień Otwarty w VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym. Odwiedzająca nas młodzież szkół gimnazjalnych i podstawowych przyszła nie tylko w grupach zorganizowanych, ale też indywidualnie. Oferta edukacyjna szkoły zainteresowała rekordową liczbę odwiedzających – gimnazjaliści pod dopieką nauczycieli oraz uczniów naszego liceum zwiedzali stoiska prezentujące profile kształcenia w nowym roku szkolnym. Prezentacja nie była sztampowa – ciekawość wzbudziły zwłaszcza doświadczenia chemiczne (wybuch wulkanu), moneta z czasów starożytnego Rzymu, ćwiczenia językowe w pracowni języka angielskiego, starodruki ze zbiorów biblioteki szkolnej. Stoiska przyciągały zainteresowanych, bo były barwne, interesujące, a część wystroju pochodziła także z prywatnych zbiorów pedagogów.
2026-06-15
15-19.06.2026r. „Tydzień dla bezpieczeństwa”
2026-06-15
Pola Nadziei 2026
2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!