W dniu 3.02.2026 klasy 3a, 3b, 3f, 3g i 2b były w częstochowskim Klubie Politechnik na spektaklu „Chocholi taniec” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Sztuka oparta o „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego okazała się bardzo interesująca. Uwzględniono najważniejsze wątki, które były dla młodzieży czytelne i zrozumiałe, a wykorzystane efekty specjalne i rozwiązania multimedialne wprowadziły młodych widzów w młodopolski klimat.
Po spektaklu aktorzy pozostali na scenie i zaprosili uczniów na krótkie warsztaty teatralne na temat najważniejszych elementów sztuki aktorskiej, w trakcie których młodzież mogła zadawać aktorom pytania. Następnie aktorzy zaprosili na scenę chętnych uczniów, którzy mieli okazję pójść za kulisy, a potem zaprezentować widowni przygotowane etiudy. Taka interakcja aktorów z widzami bardzo się wszystkim podobała – życzylibyśmy sobie więcej takich inicjatyw.


2026-06-15
15-19.06.2026r. „Tydzień dla bezpieczeństwa”
2026-06-15
Pola Nadziei 2026
2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!