W dniu 2 marca 2026 r. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Chądzyńskiej, p. Teresy Rygalik-Weżgowie i p. Wojciecha Pudo wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym zorganizowanym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Młodzież pokonała symboliczny dystans 1963 metrów, nawiązujący do roku śmierci Józefa Franczaka „Lalka”, uznawanego za ostatniego Żołnierza Wyklętego. Żołnierze Wyklęci byli członkami polskiego podziemia niepodległościowego, którzy po II wojnie światowej nie zgodzili się na narzucony Polsce system komunistyczny i walczyli o wolność oraz suwerenność Ojczyzny. Udział w biegu był dla uczniów ważną lekcją historii, patriotyzmu oraz okazją do aktywnego uczczenia pamięci bohaterów. Dla wszystkich uczestników biegu słowa uznania za udział w wydarzeniu. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach. Dziewczęta: I miejsce Oliwia Borkowska kl. 3c II miejsce Martyna Chruścińska kl. 3h III miejsce Magdalena Kośmider kl. 3g IV miejsce Julia Kowalik kl. 3c Chłopcy: I miejsce Jakub Sowiński kl. 1d II miejsce Dawid Nogalski kl. 3c III miejsce Piotr Famuła kl. 3g IV miejsce Aleksander Nemsz kl. 3g Gratulujemy!









2026-06-15
15-19.06.2026r. „Tydzień dla bezpieczeństwa”
2026-06-15
Pola Nadziei 2026
2026-06-12
„Jak nie czytam, jak czytam”
2026-06-12
Udział w konferencji naukowej
2026-06-11
Gratulacje!!!
2026-06-11
Czytanie na polanie w VIII LOS
2026-06-11
Gratulacje dla Patrycji!
2026-06-08
Życie Częstochowy z dnia 5 czerwca 2026r.
2026-06-08
Zakończenie programu „Rówieśnicy”
2026-06-08
Pozdrowienia z Wrocławia!